کارمند خودت باش، چیست؟!

بچه های دهه شصت، بیشتر با این جمله آشنا هستند که:

“… بشین درس بخون بری دانشگاه، مدرک بگیری تو یکی از همین ادارات و… استخدام بشی، آب باریکه ای هست بالاخره خیالت راحته، فردا میخوای زن بگیری، ازدواج کنی، مستقل باشی، دیگه نگرانی از بابت آخر برج نداری!”

بچه ها هم نگاه می کردند کجا، چه رشته ای بیشتر استخدامی دارد، همان را انتخاب می کردند، به زور و زحمت، مدرکش را می گرفتند و دلشان جای دیگری بود. هر ماه یک دفترچه استخدام تکمیل می کردند، یک کتاب “چگونه استخدام شویم!” می خواندند تا در میان سیل انبوه داوطلبان مدرک به دستِ مجبور! شاید کور سوی امیدی پیدا کنند برای یافتن آب باریکه آخر ماه!

بخشی که وارد بدنه ی چاق، بی خاصیت و متعفن دولتی می شدند، جشن می گرفتند که بالاخره موفق شدیم! میزی هست، کاغذی هست، ارباب رجوعی هست و نون بخور و نمیر آخر برجی که با آن، نگران امور یومیه نباشیم!!

اما بخش دیگر، پشت اتاق مدیران عامل کسب و کارهای خصوصی، دست به سینه، مؤدب، رزومه به دست، عطر زده، موهای آب و شانه شده می نشستند تا شاید فرجی شود و یک میز هم گیر آن ها بیاید.

با این سیستم آموزش و جذب، انتظار بهره وری، خلاقیت، چابکی و از همه مهمتر، انتظار احساس خوشبختی در کسب و کار و افراد داریم؟! زهی خیال باطل…

کارمندی که به مدرک مهندسی صنایع گرفته در حالیکه هیچ درکی از آن ندارد و چون فقط اسم جالبی داشته و دانشگاه غیرانتفاعی سر کوچه شان، این رشته را بدون کنکور پذیرش می کرده، انتخابش کرده است به عنوان مدیر پروژه در یک شرکت خصوصی استخدام شده، در طول روز دائم با تلفن همراهش، مدل ابرو، آرایش ناخن و… نگاه می کند و آرزو دارد می توانست سالن آرایش داشته باشد!

کارمند خودت باش، یک مسیر سخت، ناهموار، ناشناخته ولی جذاب و آموزنده است که به افراد کمک می کند در مرحله ی نخست، خودشان را بشناسند و سپس، بر اساس شناخت کسب شده، انتخاب کنند که کدام مسیر را انتخاب کنند یا چه مسیری را بسازند؟

نه! اشتباه نکنید، خودتان را گول نزنید! اینجا قرار نیست کسی باری از دوش شما بردارد و لقمه جویده شده به شما تقدیم کند. اگر قرار است کارمند خودتان باشید، زحماتش را نیز به دوش کشیده، ایمان داشته باشید تا رنجی در کار نباشد، گنجی میسر نخواهد شد.

این مجموعه (کارمند خودت باش)، قرار نیست دراختیار همه قرار بگیرد؛ افرادی مخاطب این مجموعه هستند که می خواهند آن طور که دوست دارند زندگی کنند…

_

سرفصل و محتوای دوره چیست؟

این مجموعه، در دو بخش طراحی و تنظیم شده است:

  1. مخاطبین قبل از ۳۰ سالگی؛
  2. مخاطبین بالای ۳۰ سال.

این مجموعه، با آزمون آنلاین (غیرحضوری) تحلیل شخصیت آغاز می شود که طی آن لازم است اطلاعات تکمیلی توسط کاربر، بصورت صادقانه ارسال گردد.

پس از مشخص شدن نتیجه آزمون، پکیج شامل کتاب، فایل صوتی، فرم ها و… ارسال خواهد شد که برای هر فرد بصورت اختصاصی، یک راهنما (نقشه ی راه پیشنهادی)، ضمیمه می شود.

مخاطبین طبق فایل راهنمای ارسالی، از خدمات مشاوره در طول دوره، بهره مند خواهند شد.

چرا دو بخش (۳۰ سال و بالای ۳۰ سال)، طراحی شده است؟

سی سالگی، سنی است که پیش از آن سعی و خطا، تجارب با غالب بودن احساسات و… رخ می دهد و پس از ۳۰ سالگی، ناگهان احساس کمبود زمان پدیدار می گردد. محتوای آموزشی، نوع آموزش و…، قبل و بعد از این سن، متفاوت است.

آیا باید هر دو مجموعه خریداری شود؟

خیر! ملاک، شرایط فعلی شما است. (اینکه در حال حاضر، در چه سنی قرار گرفته اید.)

آیا می توان این مجموعه را برای فرد دیگری به عنوان هدیه تهیه کرد؟

به هیچ عنوان! اگر قرار است این مجموعه را برای فرد دیگری به عنوان هدیه تهیه کنید، پیشنهاد می دهیم یک عدد پیتزا به همراه نوشابه و انواع سس برای فرد مورد نظر هدیه بگیرید چون ضرر آن، به مراتب کمتر از این است که بخواهید تلاش کنید، فردی را به زور توسعه و رشد بدهید! شما فقط به فکر خودتان باشید و لطفاً، نقش دایه دلسوزتر از مادر را بازی نکنید.

تکمیل دوره، چقدر زمان لازم دارد؟

همه چیز بستگی به شما دارد. هیچکس نمی تواند برای شما برنامه ریزی و تعیین تکلیف کند. افرادی هستند که پیگیر و فعال، موضوع را دنبال می کنند تا سریع تر به اهداف خود برسند و عده ای دیگر، در همان ابتدای راه، اگر از نیش پشه ای آزرده خاطر شوند، می گویند این مجموعه هم الکی بود، این کارها چه فایده ای دارد، ما بدبخت هستیم، هیچ راه نجاتی نیست، باید سوخت و ساخت! آری، حق با شماست. 🙂

پشتیبانی دوره به چه شکل است؟

به مدت ۲۱ روز پس از خرید مجموعه، هر هفته یک روز به عنوان بررسی عملکرد مخاطب در نظر گرفته خواهد شد. در این روز، به مدت ۲۵ دقیقه، بصورت دقیق به صحبت های مخاطب (صوتی، تصویری یا نوشتاری) توجه شده و موقعیت وی در مسیر، رصد می شود. ممکن است در طی این پشتیبانی، برخی محتوا تغییر کند، مدتی به استراحت اختصاص یابد و…!

پس از پایان این مدت، در صورت تمایل داوطلب به ادامه مسیر پشتیبانی، موضوع مطرح و راهنمایی های لازم در اختیار فرد قرار می گیرد.

نحوه خرید مجموعه چگونه است؟

دوست خوب من! هدف ما، فقط فروش و کسب درآمد از مجموعه نیست، خیر. هدف اصلی این است که کمک کنیم، در مسیری که حضور دارید، به نکات، علائم، نشانه ها، توانایی ها و… که حضور دارند و به هر علتی آن ها را نادیده گرفته اید، سرکوب کرده اید یا توجهی ندارید، دقت نموده و در مسیر زندگی کردن آرزوهایتان قرار بگیرید.

به همین دلیل، متقاضیان خرید مجموعه، ابتدا فرم درخواست را ارسال می کنند، پس از بررسی فرم، لینک اختصاصی و رمزگذاری شده آزمون شخصیت شناسی برای ایشان ارسال می شود.

پس از تکمیل صادقانه و دقیق فرم توسط داوطلب، نتایج بررسی و نتایج بصورت دقیق به داوطلب اعلام خواهد شد که آیا پکیج کارمند خودت باش، در حال حاضر می تواند به ایشان کمک کند یا خرید آن، فقط هزینه اضافی است.

کارمند خودت باش
error: محتوا حفاظت شده است - رُهام سپهر تابان