سیستم‌سازی اختصاصی کسب و کار

اینجا باید با خودمان، کمی صادق‌تر باشیم. اگر شما نیز مانند تعداد زیادی از صاحبان کسب و کار ایرانی که با ایشان مراوده داشته‌ام باشید، با اینکه یک “کارآفرین” و متخصص “یافتن فرصت‌ها” از دل “تهدیدها” هستید، اما تمام روز را صرف نجات سازمان (کسب و کار) خود می‌کنید تا در گرداب خطاهای تکراری، انبوه سؤالات و مراجعات کوچک و بزرگ، طوفان سردرگمی و اهمال پرسنل، بتوانید جانِ سالم به‌در برده و با چنگ و دندان، از کسب و کارتان دفاع کنید.

پایان روز، خسته، کلافه و گاهی اوقات درمانده از این حجم مشغله، به خانه برمی‌گردید اما آنقدر دیر رسیده‌اید که باید شام را خودتان گرم کنید و در سکوت، آن را میل بفرمایید که بچه‌ها بیدار نشود.

در حال نوش جان کردن غذای نصف و نیم گرم شده هستید که پیامکی به دستتان می‌رسد:

سیستم سازی با بیداری قهرمانان درون!

“آه! باز هم یک مشتری ناراضی که گلایه کرده چرا مستندات به‌صورت کامل، همراه محصول برایش ارسال نشده است…”

در کسب و کارتان، یک روز همه چیز خوب است و یک روز، مانند کشتی طوفان زده، همه چیز درهم ریخته و آشفته. مجبور هستید هر روز، یکی از قوانین یا دستورالعمل‌های سازمان را به دیگران گوشزد کنید و در کمال حیرت، روز دیگر، همان خطای تکراری و همان تذکر باید برای چندمین مرتبه، ارایه شود!

و در نهایت اینکه…

“مادامیکه در محل کار حاضر باشید، کارها پیش می‌رود و اگر نباشید، واقعاً معلوم نیست چه بر سر کسب و کارتان خواهد آمد!”

اگر این شرح حال مختصری از زندگی روزمره شما به عنوان یک کارآفرین یا مدیرارشد بود، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا کمی در مورد “سیستم‌سازی اختصاصی” و رها شدن از جزییات، با هم صحبت کنیم. اگر با تمام وجود احساس می‌کنید که “وقتِ تغییر” فرا رسیده و باید “کاری کرد“، نگران نباشید؛ ما در کنار شما هستیم.

سیستم سازی با بیداری قهرمانان درون!
سیستم سازی با بیداری قهرمانان درون!

رُهام سپهر تابان

صدای مخاطب…

این فایل صوتی، به نمایندگی از انبوه نظرات و بازخوردهای مثبت حاضرین در دوره های آموزشی رُهام سپهر تابان انتخاب شده است. در حقیقت، بسیاری از تنش ها و نارضایتی های محیط کار، حاصل “ندانستن” و یا “توهم دانایی” است که بعد از حضور در دوره های آموزشی و آشنایی با اصول و مفاهیم بنیادین، نگاه جدیدی شکل می گیرد، نگاهی منجر به تحولات بنیادی!

مسیر توسعه کسب و کار، از توسعه یافتگی فردی می گذرد و صادقانه باید پذیرفت که هر مسیر دیگری، منتج به هدر رفت منابع خواهد بود. یکی از این منابع ارزشمند، عمر و زمانی است که در اختیار ما قرار گرفته است. با کدام منطق، این عمر عزیز را صرف کاری کنیم که علاقه نداریم و یا در کاری که علاقمند هستیم، عمر و وقت خود را صرف سعی و خطای روش هایی کنیم که ده ها سال قبل آزمون و گزارش شده است؟!

۰:۰۰
۰:۰۰
سیستم سازی کسب و کار

رُهام سپهر تابان

کدام برندهای مطرح دنیا، سیستم کسب و کار خود را با متدولوژی بیداری قهرمانان درون، طراحی و پیاده سازی کرده اند؟

سیستم سازی کسب و کار با بیداری قهرمانان درون
سیستم سازی کسب و کار با بیداری قهرمانان درون
سیستم سازی کسب و کار با بیداری قهرمانان درون
سیستم سازی کسب و کار با بیداری قهرمانان درون
سیستم سازی کسب و کار با بیداری قهرمانان درون
سیستم سازی کسب و کار با بیداری قهرمانان درون
اصطلاح “کهن الگو” در یونان باستان به معنای “لایه اصیل” است. کارل گوستاو یونگ در نظریه روان شناختی انسان، از مفهوم کهن الگو استفاده کرد. او ۱۲ کهن الگوی شخصیت های اسطوره ای و جهانی را در ناخودآگاه جمعی ما شناسایی کرد. از آنجایی که مالک و مؤسس یک کسب و کار، تعیین کننده فرهنگ آن سازمان (کسب و کار) است، کهن الگوی غالب در شخصیت خود را، ناخودآگاه به کسب و کار خود نیز منتقل می کند. به همین دلیل، نمی توان از یک دستورالعمل ثابت و مشخص، برای سیستم سازی در کسب و کارهای مختلف بهره جُست.

دکتر مهدی زارع پورمربی و مدرس سیستم سازی