نخستین تورنمنت تخصصی “پرورش تحلیلگر و مربی سیستم”

در یک فرآیند پرورشی – آموزشی تخصصی و تجربه محور، آینده شغلی خود را هنرمندانه طراحی نمایید. رُهام سپهر تابان با هدف پرورش تحلیلگر و مربی سیستم حرفه ای که در یک فرآیند صحیح، تخصصی و معتبر پرورش یافته باشد، اقدام به طراحی این تورنمنت تخصصی نموده است.

اگر شما هم علاقه دارید در حوزه “مشاوره مدیریت کسب و کار” یا “تحلیلگری سیستم”، فعالیت شغلی حرفه ای و اصولی را آغاز کنید، هیچگونه محدودیتی وجود ندارد! کافیست ثبت نام خود را کامل کرده و در مصاحبه فنی، حاضر شوید؛ یک اتفاق هیجان انگیز، در انتظار شماست.

در این تورنمنت، علاقمندان آموزش خواهند دید که در بازار کار واقعی این حرفه، چه چیزی در انتظارشان است و چگونه باید برای آن آماده باشند.

ثبت نام نخستین تورنمنت تخصصی پرورش تحلیلگر و مربی سیستم
مهدی زارع پور
دکتر مهدی زارع پور
مربی مدیریت سیستم ها
مربی و راهبر شما در این تورنمنت تخصصی، دکتر مهدی زارع پور، مشاور کسب و کارهای کوچک و متوسط است. ایشان، پس از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی مکانیک و کارشناسی ارشد HVAC، در رشته مدیریت سیستم های اطلاعاتی، کارشناسی ارشد و در رشته مدیریت سیستم ها، دکتری تخصصی خود را اخذ نموده و مدت سیزده سال در حوزه مشاوره مدیریت، راه اندازی خطوط تولید، مدیریت کسب و کارهای مختلف، تیم سازی، توسعه فردی همگام با توسعه کسب و کار، بر مبنای اصول و مبانی علم سیستم ها، فعالیت حرفه ای و مستند داشته است.
اولین تورنمنت تخصصی پرورش تحلیلگر و مربی سیستم در کشور

تورنمنت تخصصی پرورش تحلیلگر و مربی سیستم چیست؟

تمام کسب و کارها، بخصوص کسب و کارهای کوچک و متوسط (Small & Medium Enterprises)، برای “بقا”، “توسعه” و “سودآوری”، نیاز مبرم به اصلاح سیستم خود از طریق بهبود فرهنگ سازمانی دارند که در این مسیر، حضور تیم مشاور و بیزینس کوچک، الزامی است؛ نه مدیران ارشد، نه مالکان کسب و کار، هیچ کدام به تنهایی نمی توانند این نقش را در سازمان خود ایفا نمایند چرا که از سوی همکاران، در موقعیت “حفظ منافع” قرار گرفته و اتفاقاً، بازخورد معکوس دریافت می کنند.

جالب است بدانید در لیست مشاغل سرآمد در ده سال آینده، دو عنوان شغلی “تحلیلگر (مشاور)” و “کارشناس مدیریت” به چشم می خورد! یعنی اگر امروز تصمیم بگیرید در این حوزه مهارت آموزی کرده و تبدیل به یک متخصص شوید، مطمئناً در مسیر صحیح و سازنده قدم گذاشته اید.

آنچه امروز در حوزه مشاوره مدیریت دیده می شود، دیدگاه جزیره ای و غیر متمرکز است! یک نفر می آید و شما را دعوت می کند به فروش بیشتر، یک نفر تمام دغدغه اش می شود منابع انسانی، فرد دیگری می گوید تا سیستم مالی صحیح نداشته باشید، هیچ چیز ماندگار نیست و به این ترتیب، همه در حال پارو زدن به مسیر دلخواه خود هستند نه مسیری که سرنشینان را به مقصد صحیح می رساند!

یک مشاور و یا تحلیلگر سیستم، در ابتدای امر به مهارت “تفکر سیستمی” نیاز دارد تا بداند کجاست؟ به کجا می خواهد برود؟ چگونه می تواند برود؟

سندروم “فست فودی در تفکر”، ما را از آینده و تبعات تصمیمات خود غافل کرده است، به همین دلیل، دائم با مشکلات تکراری و هم جنس، مواجه هستیم. به عنوان مثال، دائم با مشکل منابع انسانی دست و پنجه نرم می کنیم، دائم با افراد اشتباه وارد رابطه می شویم، دائم درگیر مشکلات مالی هستیم و… و فکر می کنیم زندگی همین است؛ در حالیکه فقدان تفکر سیستمی، ما را در مرداب تکرار قرار داده است.

با طراحی تورنمنت تخصصی پرورش تحلیلگر و مربی سیستم، در نظر داریم با تلفیق “تجربه و علم”، چیزی که در هیچ دانشگاهی به شما ارائه نمی شود، مسیر شغلی را برای افراد علاقمند، هموار و روشن سازیم.

اولین تورنمنت تخصصی پرورش تحلیلگر و مربی سیستم در کشور

شرایط ثبت نام در تورنمنت چگونه است؟

اگر علاقمند به حوزه مشاوره مدیریت کسب و کار (با رویکرد مربیگری) یا تحلیلگر سیستم هستید، کافیست فرم ثبت نام را تکمیل و ارسال فرمایید. پس از جمع آوری فرم ها، پیامک دعوت به مصاحبه ارسال خواهد شد.

مصاحبه به صورت غیرحضوری انجام شده و نیازی به مراجعه حضوری و… نمی باشد.

مدت زمان مصاحبه بین ۳۰ دقیقه تا ۶۰ دقیقه خواهد بود.

در صورت تأیید در مصاحبه، پیامک اعلام نتیجه و تکمیل ثبت نام، برای داوطلبان ارسال خواهد شد.

در صورت عدم پذیرش در مصاحبه، پیامک اعلام نتیجه و هماهنگی عودت وجه اولیه، ارسال و انجام خواهد شد (مدت تسویه حساب ممکن است بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت زمان لازم داشته باشد).

آغاز تورنمنت، شنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ و به صورت آنلاین خواهد بود.

محدودیت ثبت نام به لحاظ محدوده جغرافیایی زندگی وجود ندارد.

تأیید ثبت نام اولیه منوط به تسویه مبلغ علی الحساب خواهد بود؛ در صورت پذیرش نهایی داوطلب در مصاحبه، این مبلغ از شهریه کل دوره، کسر می گردد.

کلاس های آموزشی، هر هفته حداکثر ۱.۵ الی ۳ ساعت خواهد بود (آخر هفته ها).

فایل های ضمیمه و… مورد نیاز، رایگان در اختیار داوطلبین تأیید شده در مصاحبه قرار می گیرد.

پس از اتمام تورنمنت، تمامی حاضرین، به مدت ۳ ماه از خدمات کوچینگ پشتیبانی با مدرس برخوردار خواهند بود.


** هزینه پیش ثبت نام اولیه: ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

** مبلغ کل شهریه: ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

** مدت زمان تورنمنت: ۱ سال مطابق تقویم ارائه شده (فایل سرفصل های تورنمنت را دانلود کنید).

** در صورت انصراف از دوره، “تنها” ۳۰% مبلغ کل (۷.۵۰۰.۰۰۰ تومان)، عودت خواهد شد.

مشاور مدیریت کسب و کار کیست و چه نقشی در سازمان ها ایفا می کند؟

مشاور مدیریت کسب و کار کیست و چه نقشی ایفا می کند؟

مشاوره مدیریت، شخصی است که با کسب و کارهای مختلف (کوچک، بزرگ یا متوسط) کار می کند تا راه حل هایی برای مشکلاتی که با آن مواجه هستند ارائه نماید. هدف از این اقدام، به حداکثر رساندن عملکرد کسب و کار (بهره وری)، بهبود فرآیندهای کسب و کار و افزایش درآمد خالص است تا بقا و پویایی آن کسب و کار، حفظ شود.

مشاور مدیریت کسب و کار  می تواند طیف وسیعی از زمینه ها از جمله سیستم های مدیریتی، بازاریابی، استراتژی کسب و کار، زنجیره تأمین و بهره وری کارکنان را پوشش دهد. آنها به طور کلی با سطوح ارشد یک سازمان کار می کنند و ممکن است بر روی یک صنعت خاص تمرکز کنند. برخی کسب و کارها، از مشاوران جهت تصمیم سازی در سطح هیئت مدیره کمک می گیرند، لذا یکی از نقش های کلیدی و مؤثر در کسب و کارهای امروزی است.

کار مشاور مدیریت، ارائه راه حل برای رفع یا کاهش مشکلات کسب و کار است. لازم است بدانید که یک مشاور، ممکن است نقش های مختلف و گوناگونی را در هر سازمان ایفا کند (صرفاً وظایف خاصی را در تمام کسب و کارهایی که به آن ها مشاوره می دهد، انجام نخواهد داد!) در حالی که جزئیات متفاوت است، زمینه های کاری خاص برای همه مشاوران مدیریت اعمال می شود و به مجموعه مهارت خاصی نیاز دارد.

تحلیلگر سیستم کسب و کار کیست و چه نقشی ایفا می کند؟

تحلیلگران سیستم‌های کسب‌وکار به سازمان ها (خصوصی یا دولتی) کمک می‌کنند تا تمام داده‌هایی را که جمع‌آوری می‌کنند، درک کنند، الگوها و روندها را یافته و استراتژی‌هایی را برای استفاده از فناوری‌های جدید برای بهبود عملیات و نتایج خود توسعه دهند.

تحلیلگر سیستم های کسب و کار، شخصی است که “تحلیل سیستم” یا فرآیند تعریف الزامات و مشخصات برای پیاده سازی راه حل های سیتماتیک مبتنی بر هوش مصنوعی یا سامانه های غیر کاغذی را انجام می دهد. یک تحلیلگر سیستم های کسب و کار ممکن است با کاربران، اعضای تیم پروژه یا مدیران ارشد کار کند تا سیستم های نرم افزاری و پیکربندی های سخت افزاری موجود را که یک سازمان به آن نیاز دارد را توصیف نموده یا تغییر دهد.

اگر نگوییم همه، اکثر کسب و کارهای ایرانی (و حتی برخی کسب و کارها در سطح جهانی)، از سیستم های اداری یا اتوماسیون های یکپارچه استفاده نمی کنند! آن ها از مجموعه نرم افزار یا سامانه جزیره ای بهره می گیرند و در نهایت، به همان شکل سنتی، اطلاعات را دسته بندی می کنند. در این میان، بخش زیادی از اطلاعات، یا نادیده گرفته می شود یا آن طور که باید، در سیستم تأثیر نمی گذارد (زمان را از دست می دهیم).

نقش تحلیلگر سیستم در سازمان چیست؟ هوش مصنوعی و اتوماسیون چه نقشی در سازمان ها دارند؟