کمی حرف خودمانی!

تیپ شخصیتی من برونگرا است؛ نمی توانم گذشت زمان را ببینم در حالیکه کاری انجام نمی دهم. از کودکی عاشق کار کردن در محیط آزاد بودم و از این که مجبور باشم، صبح تا ظهر در یک مکان معین حضور داشته باشم، احساس خفگی و محدودیت داشتم. آخرین روز تیرماه سال ۱۳۶۷ در مشهد به دنیا آمدم. کودکی پر ماجرایی پشت سر گذاشتم و مدت زیادی با مرحوم پدر بزرگم، جناب آقای سید حسین حسینی، با سابقه ترین سر دفتر اسناد رسمی ایران، زمان سپری کردم . چون نوه ی اول بودم، جایگاه ویژه ای نزد ایشان داشتم؛ همین سبب شد تجارب بسیار ارزنده و نابی از ایشان بیاموزم. از جمله این موارد، مردم داری، وقت شناسی، احترام به بزرگتر و قانون بود که تأثیر شگرفی در زندگی شخصی و حرفه ای من داشت.

کلاس پنجم ابتدایی، رتبه اول کتابخوانی استان خراسان را کسب نمودم. در آزمون مدارس نمونه دولتی پذیرفته و در رشته ریاضی و فیزیک ادامه تحصیل دادم. سال ۱۳۸۵، در آزمون سراسری، رشته مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیّالات دانشگاه دولتی بیرجند پذیرفته شده و پس از پایان، در رشته تخصص ارشد تأسیسات مکانیکی ساختمان، ادامه تحصیل دادم.

از علاقه ی شدید و بی اندازه به علم مدیریت، سال ۱۳۹۲ با کسب رتبه ۷ در کنکور کارشناسی ارشد، رشته مدیریت سیستم های اطلاعاتی را در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب و با جدیت دنبال کردم به نحوی که در پایان تحصیل، ۵ عنوان کتاب تألیفی داشتم. به لطف خدا، در آزمون دکتری تخصصی مدیریت صنعتی گرایش بی نظیر مدیریت سیستم ها نیز با کسب رتبه ۱۶، گام در این مسیر جدید گذاشتم.

از سال ۱۳۸۹ وارد بازار کار شدم؛ از سازمان دولتی (سازمان جهاد کشاورزی) گرفته تا بخش خصوصی (هلدینگ مقصود)، انواع و اقسام سمت ها از کارشناس اداره ساختمان تا مدیرکارخانه را تجربه نمودم.

در این میان، علاقه شدید به مطالعه سبب شد در راه خودشناسی و توسعه یافتگی فردی، مشتاقانه گام برداشته و هدفمند، مطالعه و تحقیق نمایم. این امر، سبب موفقیت دو چندان در حرفه تخصصی (مدیریت و مهندسی) شد.

در آزمون ورود به حرفه مهندسی نیز، با کسب رتبه یک استان خراسان رضوی، به عنوان طراح و ناظر تأسیسات مکانیکی ساختمان، مشغول به کار شدم و در این حوزه نیز، علم مدیریت و دانش توسعه یافتگی فردی، کمک شایانی به من نمود.

من دو مرتبه در زندگی، استعفا داده ام، یکبار ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ و یک مرتبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ (۳۱ تیر، بصورت اتفاقی روز تولد من نیز می باشد!)، بعد از هر دو مرتبه استعفا، رشد و ارتقا داشتم.

پس از کسب تجارب مختلف و دنبال نمودن طیف فکری “دِمینگ” در حوزه مدیریت و “یونگ” در حوزه خودشناسی، مجموعه “کارمند خودت باش” را طراحی و ارائه نمودم که بازخوردهای جذابی از آن دریافت شد.

اکنون، به عنوان مؤسس و مدیرعامل رُهام سپهر تابان، در حوزه مشاوره و برگزاری دوره های تخصصی و کاربردی مدیریت، در خدمت عزیزان و علاقمندان می باشم.

برخی تألیفات من:

برخی افتخارات

  • کارگاه آموزشی بین المللیبرلین (آلمان) - ۹ جولای ۲۰۱۶
  • سخنران کنفرانس بین المللیپاریس (فرانسه) - ۱۳ دسامبر ۲۰۱۶
  • کارگاه آموزشی دانشگاه گرجستانتفلیس (گرجستان) - ۲۰ جولای ۲۰۱۶
  • کارگاه آموزشی دانشگاه ملی استرالیاکانبرا (استرالیا) - ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶
  • سخنران کنفرانس آکادمی آکسفوردپاریس (فرانسه) - ۱۴ - ۱۵ دسامبر ۲۰۱۶
  • کارگاه آموزشی آکادمی آکسفوردپاریس (فرانسه) - ۵ فوریه ۲۰۱۶