استخدام ربات ها

رکورد استخدام ربات ها شکسته شد!


صدای پای ربات ها می آید!

اگر مقالات رٌهام سپهر تابان را دنبال کنید، حتماً موضوع کارخانه شماره ۵۶ را به خاطر دارید. جایی که عقیده دارم محل گشوده شدن دروازه های انقلاب پنجم صنعتی بود. مرسدس بنز با راه اندازی این کارخانه جدید، سطح بالایی از هوش مصنوعی را به خدمت گرفته و از آن بهره برداری کرده است. اکنون اما بشنوید از خبر حیرت انگیز دیگری در دنیای هوش مصنوعی و ربات ها.

در خبرها آمده است که شرکت‌ها در آمریکای شمالی در ۹ ماهه اول سال جاری، برای افزایش سرعت خطوط مونتاژ و تلاش برای ارتقای سطح بهره وری نیروی انسانی، رکورد تعداد استخدام ربات‌ها را شکستند.
خوب است بدانید که خبرگزاری CNN گزارش داده است، طبق داده‌های گردآوری شده توسط گروه صنعتی انجمن اتوماسیون پیشرفته، کارخانه‌ها و سایر کاربران صنعتی ۲۹۰۰۰ ربات سفارش دادند که ۳۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته به ارزش ۱.۴۸ میلیارد دلار است.
این رقم از اوج قبلی که در همان دوره زمانی در سال ۲۰۱۷ ثبت شده بود، پیشی گرفت، درست قبل از اینکه همه‌گیری جهانی اقتصاد‌ها را به هم ریخت.
عجله برای افزودن ربات‌ها بخشی از رشد بزرگ‌تر سرمایه‌گذاری است، زیرا شرکت‌ها به دنبال تأمین تقاضای قوی هستند که در برخی موارد به کمبود کالا‌های کلیدی کمک کرده است. در همان زمان، بسیاری از شرکت‌ها تلاش کرده‌اند تا کارگرانی را که به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا آواره شده‌اند، سر جای خود برگردانند و ربات‌ها را جایگزینی برای افزودن ماهیچه‌های انسانی به خطوط مونتاژ خود می‌دانند.
جف برنشتاین، رئیس انجمن اتوماسیون پیشرفته، معروف به A۳، می‌گوید:
“کسب و کار‌ها نمی‌توانند افراد مورد نیاز خود را پیدا کنند، به همین دلیل است که برای خودکارسازی مسابقه می‌دهند.”
ربات‌ها همچنین به زوایای بیشتری از اقتصاد فشار می‌آورند. شرکت‌های خودروسازی مدت هاست که اکثر ربات‌های صنعتی را خریداری کرده اند. اما در سال ۲۰۲۰، فروش ترکیبی به انواع دیگر مشاغل برای اولین بار از بخش خودرو پیشی گرفت و این روند در سال جاری ادامه یافت. بر اساس گزارش A۳، در ۹ ماه اول سال، سفارشات مربوط به خودرو برای ربات‌ها با ۲۰ درصد رشد به ۱۲۵۴۴ دستگاه رسید، در حالی که سفارشات شرکت‌های غیرخودرویی با ۵۳ درصد افزایش به ۱۶۳۵۵ دستگاه رسید.
استخدام ربات ها

مهدی زارع پورمشاهده نوشته ها

من، مهدی زارع پور هستم. علاقمند یا بهتر است بگویم، عاشق علم و هنر مدیریت؛ با تأسیس رُهام سپهر تابان، تلاش دارم تا به کمک کار تیمی، بهره گیری از تجارب ارزنده دنیا و تخصص مدیریت، به ثروت آفرینی هرچه بیشتر کسب و کارهای کوچک و متوسط ایرانی، کمک کنم.

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *